Drożdżowa gwiazda z makiem

Przyznam, że w tym roku to absolutny hit wypieków około bożonarodzeniowych. Każdy, kto spróbuje, stawia ją na pierwszym miejscu, detronizując klasyczne rolady makowe. Nawet moja teściowa, która miłośniczką maku nie jest, stwierdziła, że zjada z wielką przyjemnością, a to już coś znaczy ;) Zapraszam po przepis.

Add a comment

Czytaj więcej...

Chleb bez wyrabiania

Macie ochotę na pyszny chleb pszenny, który przy stygnięciu tworzy niepowtarzalną symfonię chrupnięć? Bez zakwasu, bez czasochłonnego  "składania" ciasta, bez udziwnień? Zapraszam :)

Add a comment

Czytaj więcej...

Tłusty Czwartku! Przybywaj!! ;P

Znacie tego mema, którego treść głosi, że w lutym bardziej niż walentynki kręci mnie Tłusty Czwartek??  Zaczynam się utwierdzać, że to o mnie :)

Add a comment

Czytaj więcej...

Placek "3 bit"

Kto ma ochotę na coś szybkiego i błyskawicznie znikającego z talerzyków? Na dokładkę coś, za czym dzieci wręcz przepadają? Absolutny must made każdych świąt i częsty gość na stole w ciągu całego roku. Przedstawiam trzybita ;)

Add a comment

Czytaj więcej...

Pyszotka

Połączenie kruchego ciasta z orzechami, kremową masą, a do tego posmak domowego powidła. Szybkie i pyszne, nawet dla tych, którzy zwykle nie przepadają za orzechami ;)

Add a comment

Czytaj więcej...

Chleb z karmelizowaną cebulką

Chleb niecodzienny, pasujący do sałatek, porannych kanapek, wprost wymarzony jako dodatek do zup. Z nutą miodu i czarnego pieprzu.. Pyszności!

Add a comment

Czytaj więcej...