Najlepsze bułki do burgerów

Macie czasem wrażenie, że jest taki przepis, który wydaje się wam idealny i nie ma potrzeby nic zmieniać? To właśnie jeden z tych przepisów :)

Czytaj więcej...

Drożdżowa gwiazda z makiem

Przyznam, że w tym roku to absolutny hit wypieków około bożonarodzeniowych. Każdy, kto spróbuje, stawia ją na pierwszym miejscu, detronizując klasyczne rolady makowe. Nawet moja teściowa, która miłośniczką maku nie jest, stwierdziła, że zjada z wielką przyjemnością, a to już coś znaczy ;) Zapraszam po przepis.

Czytaj więcej...

Chleb bez wyrabiania

Macie ochotę na pyszny chleb pszenny, który przy stygnięciu tworzy niepowtarzalną symfonię chrupnięć? Bez zakwasu, bez czasochłonnego  "składania" ciasta, bez udziwnień? Zapraszam :)

Czytaj więcej...

Tłusty Czwartku! Przybywaj!! ;P

Znacie tego mema, którego treść głosi, że w lutym bardziej niż walentynki kręci mnie Tłusty Czwartek??  Zaczynam się utwierdzać, że to o mnie :)

Czytaj więcej...

Placek "3 bit"

Kto ma ochotę na coś szybkiego i błyskawicznie znikającego z talerzyków? Na dokładkę coś, za czym dzieci wręcz przepadają? Absolutny must made każdych świąt i częsty gość na stole w ciągu całego roku. Przedstawiam trzybita ;)

Czytaj więcej...

Pyszotka

Połączenie kruchego ciasta z orzechami, kremową masą, a do tego posmak domowego powidła. Szybkie i pyszne, nawet dla tych, którzy zwykle nie przepadają za orzechami ;)

Czytaj więcej...